Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Povinné ručení motocyklu

Povinnost sjednat si pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel se nevztahuje pouze na osobní automobily, ale i na jednostopé stroje. Ovšem stejně jako u automobilů, nikdo nenutí platit řidiče motocyklů nejdražší povinné ručení.

Povinné ručení pro auto a povinné ručení pro motocykl jsou v podstatě totožné produkty. Oba poskytují řidičům pojistnou ochranu proti škodě na majetku nebo na zdraví, které mohou řidiči provozem vozidla způsobit. Stejně jako u aut i u motorek hrají při určování ceny pojištění důležitou roli podobné faktory. Řadí se mezi ně výkon a stáří vozidla, roky bez nehody, místo bydliště aj.

Sezónní povinné ručení motocyklu

Oproti povinnému ruční pro automobily, mohou řidiči motocyklů ušetřit díky sezónnímu povinnému ručení. Majitel motocyklu tak platí pojištění pouze od jara do podzimu, kdy se se na motorce dá jezdit. Zimní měsíce, kdy máte motorku schovanou, neplatíte nic. Ročně tak můžete ušetřit až několik set korun.

Úsporu na povinném ručení pak dále získáte výběrem nejvýhodnějšího povinného ručení . Zde již nezáleží, zda jezdíte ve dvou stopách nebo jen v jedné.  Online srovnání povinného ručení vám zaručeně vybere tu nejlevnější nabídku, kterou na našem trhu můžete dostat.