Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Proč si povinné ručení sjednat online a ne jinak

Už několik let máte povinné ručení sjednané u jedné pojišťovny a nevidíte žádný důvod, proč to měnit. Proč se nepřesvědčit o opaku? Není nutné hned podávat výpověď stávajícího POV. Nejprve se ujistěte, co vám trh s pojištěním nabízí teď. Rozhodněte se až poté.

Všude kolem čtete, že povinné ručení online je cenově nejvýhodnější. Vy ale nedůvěřujete online srovnávačům, protože máte pocit, že je to všechno příliš snadné. Možná považujete osobní kontakt se zástupcem pojišťovny za nezbytný. Časy se mění a s ním i způsoby sjednávání pojištění. I samotné pojišťovny preferují online sjednání a klientům nabízí slevy. Proč jich nevyužijete?

Povinné ručení na pobočce stojí čas i peníze

Patříte mezi lidi, kteří si pro povinné ručení chodí na pobočku pojišťovny? Uvědomte si, že tak přicházíte o celou řadu výhod, které online povinné ručení nabízí. V první řadě je škoda nevyužít konkurenčního boje mezi pojišťovnami a nezískat tak výhodnější nabídku na POV, než využíváte dosud. 

K hlavním nevýhodám osobního sjednání povinného ručení patří:

  • Omezená otvírací doba pojišťovny – cestu si musíte naplánovat a přizpůsobit se pracovní době vybrané pojišťovny. Nezřídka kdy je nutné vzít si v zaměstnání volno.
  • Ztráta času – v pojišťovně často strávíte zbytečně mnoho času, ať už stáním ve frontě nebo jednáním se zástupcem pojišťovny, který vám lepší cenu nenabídne. Úsměvy ani hrozby vám nepomohou.
  • Dražší pojištění – cena povinného ručení je vyšší, protože platíte také za čas člověka, která se vám na pobočce věnoval.

Povinné ručení snadno, rychle a hlavně levněji

Nic z toho vám u povinného ručení online nehrozí. Není nutné domlouvat si dovolenou v práci kvůli vyřízení pojištění, které vám doma zabere pár minut času. Prostě si jej vyřídíte, až na to budete mít doma čas a klid. Potřebujete pouze připojení na internet, a tak si povinné ručení vyřídíte pouze s telefonem v ruce. U počítače je to ale přece jenom trochu pohodlnější a hlavně přehlednější.

Hlavní výhodou povinného ručení online je úspora času a peněz. Za prvé neztrácíte čas chozením na pojišťovnu a jednáním s jejím zástupcem. Srovnání povinné ručení probíhá velmi jednoduše. Jakmile si otevřete příslušné stránky, vyplníte tručný formulář. Po ruce mějte připravený svůj osobní doklad a doklad k vozidlu. Bez znalosti některých technických parametrů se neobejdete.

Za druhé ušetříte. Důvody jsou hned dva. První je konkurence. Srovnání povinného ručení online za vás porovná různé produkty, vybere pro vás ty nejlevnější a představí vám je v přehledném seznamu od nejlevnějšího po nejdražší. Druhým jsou nižší náklady. Sjednání online je jednodušší nejen pro uživatele, ale i pro samotné pojišťovny. A tak vám ještě rády nabídnou slevu, aby vás na levnější povinné ručení online nalákali.

Chcete si levné povinné ručení udržet? Neusínejte na vavřínech

Povinné ručení jde neustále kupředu. Mění se ceny, rozsah pojištění, pojistné limity i nabídka připojištění. Zatímco jeden rok je povinné ručení levnější, o rok později se ceny zvýší až o několik procent. Nemluvě o tom, že auta stárnou velmi rychle, a jejich hodnota klesá ze dne na den. 

Jednou za rok či dva si stejným způsobem ověřte, zda je vaše odpovědnostní pojištění vozidla stále stejně výhodné a proveďte si kontrolní porovnání povinného ručení online. Kontrolu provádějte s dostatečným časovým předstihem tak, abyste měly dostatek času pro případné podání písemné výpovědi. Pokud byste prošvihli obvyklou šestitýdenní lhůtu, museli byste čekat na změnu další rok.