Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Povinné ručení srovnání

Povinné ručení nabízí celkem třináct pojišťoven. Každá má přitom vlastní nabídku povinného ručení, které mají společné pouze zákonem stanovené náležitosti. Jinak se liší cenou pojistného, pojistnými limity, rozsahem pojištění i nabídkou dalších doplňkových služeb. Jak si v takto široké nabídce vybrat nejlépe? Srovnávejte!

Zákon č. 168/1999 Sb. o povinném ručení pojišťovnám nařizuje splnit pouze základní rozsah pojištění a minimální pojistný limit plnění, který činí 35 milionů korun na majetkové škody a 35 milionů korun na škody na zdraví a životě. Ostatní parametry povinného ručení si pojišťovny určují a nastavují samy včetně pojistných podmínek.

Vlastník povinného ručení má dle výše uvedeného zákona povinnost uzavřít povinné ručení, ale pojišťovnu si smí vybrat na základě vlastního rozhodnutí. Nabídky od jednotlivých pojišťoven se však hodně různí. Vysoká cena ne vždy zaručuje kvalitu pojištění, ale řídit se příliš nízkou cenou se rovněž nemusí vyplatit. Před uzavřením pojištění je proto nejlepší učinit si srovnání povinného ručení.

Jak si vybrat nejlepší povinné ručení

Povinné ručení si nejlépe porovnáte online na internetu, kde lze využít některou z mnoha kalkulaček, které se přímo zabývají porovnáváním povinného ručení ode všech nebo jen vybraných pojišťoven. Jak taková kalkulačka povinného ručení funguje? Stačí do formuláře vyplnit požadované údaje, potvrdit a vyčkat pár minut. Během této chvilky proběhne porovnání pojištění přímo pro vaše vozidlo. Z výsledného srovnání si budete moci snadno vybrat nejvýhodnější nabídku na povinné ručení.

Srovnejte si povinné ručení