Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Povinné ručení pro elektromobily

V posledních letech se rapidně navýšil počet elektromobilů jezdících po českých komunikacích a pojišťovny se tak potýkají se stanovováním pojistného u povinného ručení. U vozidel s tradičním pohonem zásadní roli hraje objem motoru, který však u elektromobilů chybí.

Kritéria ovlivňují cenu povinného ručení

Cenu povinného ručení ovlivňuje celá řada kritérií. Mezi ta základní patří značka a typ vozidla, objem a výkon motoru a vedle nich pak osoba pojistníka, zejména jeho věk, bydliště a zkušenosti. U elektromobilů však chybí objem motoru. Bez pojištění však ani elektromobily nesmí jezdit po veřejných komunikacích.

Cena povinného ručení pro elektromobily

Pojišťovny stávající situaci se zákonným pojištěním pro elektromobily zatím vyřešily velice jednoduše. Rozhodující je značka a typ vozidla. Poté vezmou nejnižší vazbu, která pro platí pro danou značku a typ auta s objemem motoru pod 1000 ccm. Pojistné ručení je tedy pro elektromobily výrazně levnější než pro ostatní vozidla.

Elektromobily a bonusy 

V případě bonusů a malusů bude hrát škodní průběh pojistníka stejně jako u aut s běžným pohonem. To znamená, že řidič, který bude mít na svém kontě více pojistných událostí, si za povinné ručení s největší pravděpodobností připlatí. Díky počáteční nízké sazbě to však bude výrazně méně. Za bezeškodní průběh samozřejmě získá bonusové body a levnější pojistné.

Jak vybrat povinné ručení pro elektromobil

Povinné ručení pro elektromobil nenabízí všechny pojišťovny. Vyplatí se využít porovnávač povinného ručení online, který srovná pouze nabídky určené pro elektromobily. Z přehledného srovnání si zájemce snadno vybere vítěznou nabídku a zákonné pojištění si tak kompletně vybere a sjedná online.