Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Sazby povinného ručení 2016

Cena povinného ručení se mění každým rokem a informace o změnách cen bývá rozšiřovaná obvykle na přelomu podzimu a zimy. Každá pojišťovna má přitom vlastní ceník. Ceny konkurenčních nabídek se mohou lišit o pár desítek korun ale i mnohem více. Co to znamená pro českého motoristu?

Pravidelné úpravy cen za povinné ručení jsou pro motoristu více než výhodné. Pokud se mu totiž nebude nová cena líbit, může povinné ručení vypovědět ihned, a přejít k pojišťovně, jejíž nový ceník jej zaujme více. Ano, je to tak. Vybrané kroky, které pojišťovna může učinit, ale které nejsou být pro klienta závazné, mohou být zákonným důvodem k řádné výpovědi.

Hlídejte si cenu povinného ručení

Ukončení pojištění není jen tak. Za běžných okolností lze podat výpověď pouze k datu výročí, tj. k datu zahájení pojištění. Pokud tedy auto neprodáváte, ani vám jej neodcizily, tak vám zákon moc důvodu k ukončení povinného ručení v průběhu pojištění neposkytuje. Důvod vám však může poskytnou sama pojišťovna, a to pokud změní pojistné podmínky nebo upraví sazby povinného ručení směrem výše.

Klient, který se změnou souhlasit nebude, ji může dle zákona odmítnout a pojištění zrušit. Výpověď musí být samozřejmě písemná a doručená ve lhůtě 30 dní ode dne doručení informace o změně výše pojistného. Povinné ručení bude v takovém případě zrušeno během následujících 30 dnů. Během této doby má klient čas najít si výhodnější povinné ručení u některé z konkurenčních pojišťoven.

Jak najít povinné ručení s výhodnější sazbou?

Nejedná se o žádný složitý krok. Povinné ručení si můžete jednoduše porovnat a vybrat si tak nejvýhodnější nabídku online a z pohodlí svého domova. Porovnání povinného ručení je rychle a hlavně bezpečné. Ceny za sjednání povinného ručení online bývají navíc dokonce nižší než při osobním jednání.

Srovnejte si povinné ručení