Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Povinné ručení bonusy

Povinné ručení nikdy nestojí stejně. Konečná cena pojištění závisí nejen na parametrech vozidla (rok výroby, druh, objem motoru, atd), ale také na řidiči samotném (věk, trvalé bydliště). Zejména schopnost řídit bezpečně a bez nehod je pojišťovnami brána jako velké plus.

Díky bezeškodní jízdě mohou řidiči získat zajímavou slevu na pojistném a to až ve výši několika desítek procent. Bonus obdrží řidiči za každý rok, pokud během uplynulých dvanácti měsíců nezavinili žádnou nehodu. Bonus je tedy evidován na řidiče nikoliv na vozidlo. Díky tomu jsou bonusy přenositelné. Pokud tedy řidič změní vozidlo, bonus je mu převeden do nové pojistné smlouvy a nárok na slevu neztrácí. 

Levnější povinné ručení až o 70 procent 

Za každý rok jízdy bez nehod pojištěný obvykle obdrží slevu ve výši 5 až 10 procent. Slevy postupně narůstají, až dosáhnou maxima. Většina pojišťoven poskytuje nejvyšší slevu 60 procent. Některé pojišťovny nabízí až 70 procent a jiné pak k bonusům přistupují úplně odlišně. Například Allianz nabízí tzv. progresivní bonus. Namísto 5 procent může klient získat 20 procent hned během prvního roku pojištění. 

Zaviněná nehoda bonus sníží 

Bonus je skvělá věc až do chvíle první nehody. Za každou pojistnou nehodu, kterou pojištěný způsobí, obdrží malus neboli jakési trestné body. Obvykle pojišťovny přistoupí k tomu, že s ohledem na závažnost nehody sníží počet bezeškodních měsíců a navýší cenu povinného ručení. Pokud je řidič viníkem více nehod, může platit i dvojnásobně vyšší pojistné. Hlavním smyslem bonusů není jen levné povinné ručení, ale především snaha přimět řidiče, aby jezdili bezpečněji a zodpovědněji.

Srovnejte si povinné ručení