Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Povinné ručení v zahraničí

Nejčastěji v létě, ale i v průběhu celého roku Češi rádi cestují do zahraničí na víkend či dovolenou vlastním vozidlem. Ať už cesta trvá pár dní, týdnů či dokonce déle, je důležité mít auto správně pojištěné a v dobrém stavu. Jinak vás v zahraničí mohou potkat nemalé problémy s tamní policií.

Poctivá kontrola v první řadě 

Auto ve špatném technickém stavu by nemělo jezdit po českých silnicích, natož vyrážet za hranice. Před každou delší cestou je více než vhodné vozidlo nechat zkontrolovat a odstranit případné závady. Jedině u dobře připraveného auta budete mít jistotu, že vás nenechá na holičkách. Pro ostatní případy si sjednejte drahé pojištění a vezměte si sebou hodně peněz. Oprava v zahraničním servise je výrazně dražší než u nás. 

Nezapomeňte na povinnou výbavu 

Povinná výbava je prostě povinná. Každá zem může mít seznam povinné výbavy lehce odlišný, a proto se s ní seznamte zavčasu ještě před odjezdem. Standardně obsahuje reflexní vestu, výstražný trojúhelník, náhradní pojistky a žárovky, a vybavenou autolékárničku. V některých zemích je povinný také hasící přístroj či oranžová reflexní vesta povinná pro každého cestujícího zvlášť. 

Povinné ručení nejen na dovolenou 

Obvykle platí, že povinné ručení sjednané v České republice, platí i v cizích zemích. S jistotou to lze říci o většině evropských zemích, zejména pak Evropské unii. Pokud však plánujete vyrazit autem výrazně dále, nezapomeňte si předem zjistit, jak je to s pojištění auta ve všech zemích, kterými plánujete projíždět. Rovněž si zkontrolujte doklad o povinném ručení – zelenou kartu, zejména pak její platnost.

Srovnejte si povinné ručení