Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Povinné ručení porovnání

Povinné ručení bylo dáno zákonem již v průběhu 20. století. Až do roku 2000 již však směla nabízet pouze jedna pojišťovna – Česká pojišťovna. V tento rok vešla v platnost novela zákona, která pravidla povinného ručení změnila. Nyní je možné porovnat povinné ručení od většiny pojišťoven.

Od roku 2000 smí na základě novely zákona poskytovat povinné ručení všechny pojišťovny, které získaly odpovídající pojištění. Aktuálně se jedná o čtrnáct pojišťoven. A v čem spočívá hlavní a největší výhoda pro majitele vozidel v Čechách a na Moravě?

Svoboda rozhodování

Do této doby neměli čeští motoristé na výběr a povinné ručení si směli sjednat pouze u jedné pojišťovny. To již neplatí a Češi se naučili využívat konkurenčního boje mezi pojišťovnami. Nabídky jednotlivých pojišťoven se různí a každá se snaží získat zákazníky ostatních pojišťoven. Nabízí různý rozsah pojištění za různé ceny. Lákají na bonusy, slevy a jiné výhodné akční nabídky. Pojišťovny se doslova “perou” o zákazníky a ti si tak mohou libovolně vybírat.

Porovnání online

Sjednávání povinného ručení se v posledních letech přenáší do “online” systému. Pojišťovny se snaží motoristům i sobě ušetřit čas a peníze a ti si tak mohou uzavřít povinné ručení online. Ke slovu se tak dostává třetí strana – zprostředkovatelé pojištění, které nabízí další výhodu. Motoristé si mohou mezi sebou porovnat více nabídek a vybrat si tak pojištění, které přesně odpovídá jejich požadavkům.

Srovnejte si povinné ručení