Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Povinné ručení karavanu

Pokud jste zrovna pořídili karavan, jistě vás bude zajímat jak jej pojistit a zda je to vůbec nutné. Minimální pojištění, které na karavanu zřídit, je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, jinými slovy povinné ručení.

Stejně jako všechny vozidla a přívěsné vozíky musí i karavan mít sjednané povinné ručení. V opačném případě se majitelé nepojištěných karavanů vystavují nebezpečí sankcí. K povinnému ručení můžete také bez problémů sjednat i havarijní pojištění (http://prodej.mesec.cz/havarijni-pojisteni/#zadani). Pokud tak učiníte u jedné společnosti, můžete získat na pojištění slevu.

Jak najít povinné ručení na karavan

Karavan nejlevněji pojistíte, stejně jako ostatní vozidla, přes online srovnání povinného ručení (http://prodej.mesec.cz/povinne-ruceni-kalkulacka/#zadani). Najdete tam nejlevnější povinné ručení, které je vybráno konkrétně pro vás. Stačí jen vyplnit online formulář.

  • Druh vozidla: Ostatní vozidla
  • Ostatní vozidla: Obytný automobil

Pozor na asistenční služby

Kompletní pojištění karavanu může být trochu ošidné. Pojišťovny totiž rozlišují mezi obytným autemobytným přívěsem. Rozdíl kromě ceny poznáte také na asistenčních službách. Zatímco obytné automobily budou mít asistenční služby tradičně sjednány k pojistné smlouvě. U obytných přívěsů se musí v některých případech přiobjednat.

Pokud tak neučiníte, může se vám stát, že při nehodě se vám pojišťovna postará o odtah tažného vozidla, ale karavan jako takový vám zůstane na silnici.