Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění 2018 na léto

Během letních měsíců vyráží na dovolenou do zahraničí více než milion českých turistů. Všichni do jednoho se těší na dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků, pohody s rodinou či přáteli a osvobození od každodenního stereotypu. Jenomže neštěstí se lidem nevyhýbá, a proto je dobré být připraven na to dobré i špatné. Nejlepší ochranu na cesty nabízí kvalitní cestovní pojištění.

Proč cestovní pojištění? 

Mnoho lidí se domnívá, že cestovní pojištění je pouze jeden z triků pojišťoven, jak z lidí vytáhnout další peníze. To však není pravda a cestovní pojištění rozhodně patří k pojistným produktům, za které se vyplatí zaplatit. K úrazu i k nemoci může dojít nejen u nás, ale také při pobytu v zahraničí. Jenomže léčba je v zahraniční výrazně dražší a i “obyčejná" zlomenina či ošetření bolavého může vyjít na desítky tisíc korun. V případě platného cestovního pojištění však veškeré náklady na léčbu uhradí pojišťovna, a to až do výše pojistných limitů. 

Cestovní pojištění a slevy 

Počítat dopředu s problémy či neštěstím nechce nikdo. Je to pochopitelné, zároveň to však neznamená, že bychom neměli být dobře připraveni. Kvalitní cestovní pojištění nabízí pojistnou ochranu, která celkové náklady na dovolenou nijak výrazně neprodraží. Cena za jeden den pojištění se pohybuje v řadu několika desítek korun a pojišťovny navíc nabízí slevy. Levněji získáte cestovní pojištění, když si jej sjednáte on-line nebo jej uzavřete pro více osob najednou. 

Cestovní pojištění a doplňkové služby v roce 2018 

Pro rok 2018 nejsou známé žádné výrazné změny. Cestovní pojištění pojišťovny nabízí v různých variantách, které přihlíží k účelu cesty (pracovní, dovolená, sportovní, studijní apod.) i plánovaným aktivitám (nenáročná turistika versus adrenalinové sporty). Plánujete-li náročnější sportovní aktivity, vždy se ujistěte, že se na ně vybrané cestovní pojištění vztahuje. Mnohé aktivity se nachází mezi výlukami a pouze některé lze připojistit. Pojistnou ochranu si můžete rozšířit o různá doplňková připojištění: 

  • úrazové pojištění 
  • pojištění zavazadel 
  • pojištění odpovědnosti za škodu 
  • pojištění stornovacích poplatků 
  • pojištění zpoždění letu
Porovnání cestovního pojištění