Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění pro rodinu

Pokud organizujete rodinnou dovolenou, jednou z věcí, které se nevyhnete, bude všem vyřídit cestovní pojištění. Naštěstí pro vás nemusíte uzavírat pojištění pro každého člena rodiny zvlášť, ale jde snadno uzavřít jednotné cestovní pojištění pro rodinu jako celek.

Cestovní pojištění pro rodinu vyřídíte stejně jako obyčejné pojištění pro jednotlivce pohodlně po internetu. Kromě toho, že máte vše pod jednou střechou a uspoříte čas vyřizováním několika cestovních pojištění, získáte také nižší cenu . Pojišťovny totiž nabízí slevy na hromadná cestovní pojištění, do kterých cestovní pojištění pro rodinu rozhodně patří.

Koho všechno můžete pojistit

Rozsah pojištění a především počet účastníků se bude lišit podle jednotlivých pojišťoven. Obecně lze ale říci, že tak lze pojistit 1 nebo 2 dospělé účastníky , kteří ani nemusí být manželé a až 4 děti do 18 let. Dospělí také často limitování věkem, a to 65 nebo 70 let.

Častěji než dospělé ale pojišťovny rozlišují ve obecných podmínkách na děti a určují, zda se jedná ještě o děti a zda mají právo na rodinné pojištění. Ne všechny pojišťovny tak například striktně dodržují limit 18 let, ale lze najít takové, které poskytnou pojištění i starším dětem, pokud navštěvují denní studium. Dost pojišťoven také dělá rozdíl, zda děti bydlí nebo nebydlí na stejné adrese jako rodiče.

Cestovní pojištění pro rodinu zdarma

Jak již bylo řečeno v úvodu, cestovní pojištění lze jednoduše získat online jako samostatný finanční produkt. Kromě toho ještě můžete získat cestovní pojištění zdarma jako bonus ke kreditní kartě . V takovém případě, je ovšem diskutabilní kvalita bonusového cestovního pojištění, která zřejmě nebude dosahovat těch samých kvalit jako cestovní pojištění pro rodinu uzavřených přes specializované pojišťovny.