Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní připojištění rizikových sportů – bungee jumping

Seskok na elastickém laně z velké výšky láká dobrodružné povahy, které si chtějí tento opěvovaný adrenalinový zážitek vyzkoušet na vlastní kůži. Volný pád zakončený “velkou houpačkou” vyhledává stále spousta lidí. Patříte-li mezi ně, nezapomeňte na připojištění rizikových sportů, mezi které bungee jumping rozhodně patří.

Co je bungee jumping

Bungee jumping není “vynálezem” naší západní civilizace. Pochází ze souostroví Vanuatu v Melanésii v Jižním Pacifiku, kde se muži účastnili tradičního obřadu v podobě skoku z postavené vysoké skokanské věže v rámci každoročního rituálu pro dobrou úradu. Na úplném počátku však stala statečná žena, která se rozhodla zbavit násilného manžela. Utekla před ním na strom, kde si k nohám přivázala liánů, skočila dolů. Muž skočil také, ale na rozdíl od ní se zabil.

Prvním “bělochem”, který si tento zážitek vyzkoušel na vlastní kůži, byl reportér National Geographic Kal Müller v roce 1970. O devět let později zorganizoval skok ze 75 metrů vysokého mostu Klub nebezpečných sportů ve Velké Británii. Za nelegální skok obdrželi všichni aktéři pokutu ve výši 10 liber. Dnes je bungee jumping legální a může jej absolvovat kdokoliv, kdo má odvahu.

Cestovní pojištění pro bungee jumping

Jakkoliv je zabezpečení velké, vybavení kvalitní a instruktoři vyškolení, riziko vážného zranění je u podobných sportů, jako je bungee jumping, stále velké. Pojišťovny bungee jumping řadí mezi rizikové sporty, a pokud se na něj chystáte na dovolené v zahraničí, v každém případě si sjednejte připojištění rizikových sportů.

Porovnání cestovního pojištění