Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění na hory: Sportovní výbava

Zimní sezóna je v plném proudu a Češi jako každý rok vyráží za zimními radovánkami na hory. Pokud se chystáte na zahraniční dovolenou, ujistěte se, že máte sjednané opravdu nejlepší cestovní pojištění na hory.

Nejčastější rizika na zimní dovolené

Jakákoliv dovolená, ať už letní nebo zimní, by měla být především o příjemných zážitcích. Bohužel tomu tak není vždy, a proto je dobré mít na cesty do zahraničí sjednané kvalitní cestovní pojištění. Mezi základní rizika dovolených patří především nemoci a úrazy. 

Základní cestovní pojištění by proto mělo představovat především odpovídající finanční ochranu a zajištění a pokrýt případnou léčbu od základního ošetření přes hospitalizaci, nutné zákroky a léky až po bezpečný převoz poškozeného domů.

Pojištění sportovní výbavy

Vedle nemocí a úrazů cestující ohrožují také další rizika, která si lze v rámci moderního cestovního pojištění připojistit. Jedná se například o riziko krádeže sportovní výbavy. Všichni víme, že cena sportovního vybavení je vysoká a pořízení nového může vyjít až několik desítek tisíc korun. 

I z uzavřených a uzamčených místnosti k tomu určených se ztrácí lyže a snowboardy včetně souvisejícího vybavení. Některé pojišťovny proto nabízí pojištění sportovní výbavy v rámci pojištění zavazadel. Pojištění se může týkat také poškození sportovní výbavy během úrazu. Než si však pojištění sportovní výbavy sjednáte, ujistěte se že znáte rozsah a podmínky pojištění, pojistné limity a výluky z pojištění.