Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění na snowboard

Snowboarding je v posledních letech stále oblíbenější zimní sport. Každoročně tak lze vidět na svazích více a více snowboardistů. Trendu si všimli i pojišťovny a pojištění na snowboard je již klasicky obsaženo v běžném pojištění na zimní dovolenou. Někdy ovšem potřebujete připojištění.

Pokud i jste i vy příznivcem zimních sportů, jistě víte, že na dovolenou do hor se bez cestovního pojištění prostě nejezdí. I malé zranění, které potřebuje ošetřit, se totiž nesmírně prodraží a pojištění na základě Evropského zdravotního průkazu většinu ošetření reálně stejně nekryje.

Jaké cestovní pojištění vybrat

Další důvod proč se nespoléhat na Evropský zdravotní průkaz je, že cestovní pojištění by nemělo krýt pouze náklady na léčebné výlohy. Zvláště u zimní dovolený, kdy jenom vybavení na hory stojí desítky tisíc korun, by cestovní pojištění mělo zahrnovat také pojištění zavazadel nebo majetku.

Dále by kvalitní zimní pojištění mělo zahrnovat pojištění odpovědnosti. To pro případ, že způsobíte nějakou škodu. Především náklady na léčbu někoho komu způsobíte zranění srážkou na sjezdovce, se mohou vyšplhat do neuvěřitelných částek. Obecně tedy platí, že u cestovního pojištění byste se šetřit neměli, pár korun si připlatit a nastavit si vyšší pojistné limity. V případě potřeby toho zaručeně nebudete litovat.

Pojištění na snowboard

Téměř každé zimní cestovní pojištění v sobě zahrnuje jízdu na snowboardu. Nicméně pouze po vyznačených a pro veřejnost otevřených sjezdovkách. Pokud jste příznivcem jízdy ve volném terénu (freeriding) nebo akrobacie, nezapomeňte si k běžnému cestovnímu pojištění zaplatit také připojištění rizikových sportů. Pojištění se tak prodraží, ale zato vaše pojistná ochrana bude kompletní.