Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Toužíte po klidné dovolené? Přibalte do kufru cestovní pojištění!

Při hledání ideální dovolenkové destinace a plánování, jak si konečně odpočinete, nepodceňujte bezpečnost. K té patří nejen to správné vybavení a očkování, ale také cestovní pojištění. Jak si vybrat to nejvýhodnější a proč na něj určitě nezapomenout se dozvíte díky několika praktickým tipům.

Maličkost, která vám dokáže vše zkazit

„Co je rok dlouhej, tak se mi nic nestane. Nechápu, proč bych zrovna kvůli jednomu týdnu u moře utrácel za pojištění. A budu na sebe dávat pozor.“ Takhle nějak přemýšlí každý, kdo si nedokáže představit, že ho zrovna na dovolené potkají problémy. Bohužel smůla nechodí po horách, ale po lidech. Vždyť jen v takovém Chorvatsku se dle statistik ročně vážně zraní desítky českých občanů.

Myslete na to, že i úplná maličkost dokáže znepříjemnit dovolenou a udělat vítr ve vaší peněžence. O závažnějších komplikacích ani nemluvě. Bolest zubů, zlomená noha, otrava jídlem, ztráta zavazadla či škoda způsobená třetí osobě patří k nezáviděnihodným situacím. Rozhodnout se sjednat pojištění je cestou ke snížení rizik a ochraně před vysokými výdaji za zdravotní péči. Ceny se v některých zemích mohou vyšplhat k desítkám tisíc korun za relativně běžné zákroky. Operace slevého střeva vyjde klidně na 100 tisíc korun. Takové částky z vlastního skutečně nechcete platit.

Klidně na poslední chvíli

Moderní technologie přináší řadu výhod a jednou z nich je úspora času. Cestovní pojištění nemusíte řešit s předstihem, což bude vyhovovat každému, kdo kvůli práci a dalším povinnostem často nestíhá. V praxi vše dokážete vyřešit přes mobil klidně během čekání na letišti. Stačí si vyhledat cestovní pojištění online. Na základě několika vyplněných údajů se vám okamžitě a přehledně zobrazí dostupné nabídky pojišťoven.

Na jednom místě máte možnost vše srovnat a vybrat si pojištění, které bude charakteru vaší cesty nejlépe vyhovovat. Směrodatné by pro vás mělo být pokrytí lékařských výloh a doplňkové služby. Třeba cestovko od AXA nabízí pojištění asistenčních služeb a právní asistence. K dispozici máte tři produktové varianty líšící se rozsahem. Pokud cestujete často, má smysl zapřemýšlet nad pojištěním více cest najednou. 

Nebojte se využívat asistenčních služeb

Prakticky každé cestovní pojištění vám umožňuje ozvat se na nonstop asistenční linku. V naléhavé situaci stačí zavolat a na lince vám v češtině poradí, co dělat. Nemusíte se stydět. Právě kvůli takovým případům si službu platíte. Na problémy v zahraničí nemusíte být sami a v celé řadě oblíbených destinací mají lékaři s ošetřováním turistů bohaté zkušenosti. Především zdravotní záležitosti je lepší vyřešit ihned.

Shrnuto a podtrženo, než příště vyrazíte na dovolenou, nezapomeňte si sjednat pojištění online. Zabere vám to pár minut a ušetří opravdu mnoho nervů. Vzhledem k tomu, co vše dokáže tento produkt vyřešit, se jedná o moudrou investici.