Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění na kolo

Letní dovolená na kolech v zahraničí je pro spoustu Čechů každoroční samozřejmost. Oblíbenost cykloturistiky stoupá a pojišťovny si toho všímají. Jaké cestovní pojištění na kolo je nejlepší?

V roce 2009 James Bowthorpe projel na kole doslova celý svět . Jeho cesta kolem světa byla dlouhá téměř 29 tisíc kilometrů a v průběhu navštívil celkem 20 zemí. Celé toto dobrodružství mu zabralo 175 dní a v současnosti drží světový rekord.

Podobný výlet zřejmě zažije na kole málokdo. Češi spíše vyráží do Rakouska, Francie, Itálie nebo více na východ do Maďarska a Bulharska a brázdí tam vyznačené cyklotrasy . Pokud se letos chystáte i vy, už víte, jaké cestovní pojištění zvolíte?

Nejlepší cestovní pojištění na kolo

Klasická cykloturistika je velmi často přímo zakotvena v základní části pojištění – pro jistotu, ale doporučujeme vždy před sjednáním cestovního pojištění zkontrolovat seznam sportů , na které se základní pojištění vztahuje. Extrémnější formy cyklistiky jako sjezd na horských kolech, cyklocross nebo bikecross se téměř vždy považují za rizikové sporty a je potřeba je připojistit zvlášť.

Kvalitní cestovní pojištění na kolo by kromě úrazového pojištění a pojištění odpovědnosti mělo obsahovat také pojištění jízdních kol a jejich vybavení.

Porovnání cestovního pojištění