Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění na české hory

Za poslední roky se Češi poučili a cestovní pojištění vnímají jako nezbytnou součást zahraničních cest, zejména jedná-li se o zimní dovolenou spojenou s lyžováním či snowboardingem. Právě na sjezdovkách totiž dochází k méně či více vážným úrazům. Jak je to ale s pojištěním na české hory?

Lyžování, snowboarding a další zimní radovánky lidi prostě baví a je to vidět na plně obsazenosti českých i zahraničních zimních středisek. A to i přesto, že se nejedná zrovna o nejlevnější zábavu sport. Nemálo peněz stojí ubytování, stravování a samozřejmě i skipasy na sjezdovky. 

Zimní dovolené však sebou přináší i nejeden úraz, k němuž dojde velice rychle ať už při přecenění vlastních sil, nepozornosti, srážce s bezohledným lyžařem nebo prostě jen vinou obyčejné smůly. K nejčastějším úrazům patří méně vážné pohmožděniny, zlomeniny končetin, poranění kloubů, ale i hlavy. 

Cestovní pojištění na hory do zahraničí

V zahraničí je na zimní dovolenou nezbytné kvalitní cestovní pojištění nebo hodně peněz. Na evropský průkaz pojištěnce se rozhodně nevyplácí spoléhat. Ošetření i méně vážného úrazu může vyjít na tisíce korun. U vážného úrazu, který vyžaduje zásah horské služby, záchranného vrtulníku, operace či převoz do domácího prostředí, je třeba počítat se stovkami tisíci i miliony korun. Pojišťovna uhradí veškeré náklady související s léčbou až do výše pojistného limitu.

Cestovní pojištění na české hory

Na území České republiky platí běžné zdravotní pojištění. Je nutno zmínit, že české zdravotnictví je opravdu kvalitní a více než dostatečné. Cestovní pojištění však smysl má i tady. Může například obsahovat pojištění odpovědnosti. To se hodí v případě, pokud pojištěný způsobí škodu jiným osobám na jejich majetku, zdraví či životě. 

České hory se navíc často nachází na hranicích se sousedními státy. Pokud by došlo k úrazu na druhé straně a pojištěný by byl odvezen k ošetření do zdravotnického střediska v zahraničí (prostě proto, že je to nejblíže, a úraz ohrožuje pojištěného na životě), cestovní pojištění by bylo opět nezbytné.