Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní připojištění rizikových sportů – sportovní rybolov

Rybaření si většinou představujeme jako klidný sport bez velké námahy a vzrušení. Po velkou část dne rybář posedává ve svém pohodlném sedátku a tu a tam zkontroluje prut. Sportovní rybolov však může být nejen velmi vzrušující a fyzicky náročný, ale i nebezpečný. Proto je třeba mít sjednané dobré cestovní pojištění.

Není rybaření jako rybaření. Za rybolovem se můžete vydat jak k českému rybníku či řece, tak i do zahraničí, kde se rybolov může stát i opravdovým adrenalinovým zážitkem. Za nejvíce nebezpečný je považován mořský rybolov, který s představou spícího rybáře značně zamává. 

Nejkrásnější destinace pro rybolov

Za největší ráj rybáři považují severské země, jako je Island, Norsko či Švédsko. Jedná se o vyhlášené oblasti, kde snadno seženete ubytování přímo u “vody”. Ulovit si zde můžete lososa vážícího až 22 kilogramů! V západní Evropě mezi vyhlášené oblastí patří skotské mořské a irské řeky, v nichž se prohání pstruzi, tresky, štikozubci i lososi. Máte-li rádi teplo, oblíbenou rybářskou destinací jsou Kanárské ostrovy, severní Itálie či španělská řeka Rio Ebro.

Pro zajímavost si představíme různé způsoby rybolovu:

  • muškaření – vhodné pro začátečníky, používá se nástraha (muška), loví se ve sladkovodních i mořských vodách
  • sumcařina – označení pro lov velkých sladkovodních ryb, je nutné speciální vybavení
  • mořský rybolov – jen pro zkušené rybáře

Rybolov jako rizikový a adrenalinový sport

Právě mořský rybolov (rybolov v polárních a subtropických oblastech) pojišťovny považují za extrémní sport, který vyžaduje cestovní pojištění obsahující nejen připojištění rizikových a adrenalinových sportů, ale také pojištění odpovědnosti. Při takovém rybolovu totiž může dojít i ke škodám na zapůjčeném vybavení, jako je člun či loď, echoloty, GPS navigace, odborná technika a speciální rybářské náčiní.

Cestovní pojištění pro sportovní rybolov

Při výběru vhodného cestovního pojištění pro sportovní rybolov je potřeba brát v úvahu možná rizika. Zatímco pro běžné rybaření na řece v zahraničí vám bude stačit základní cestovní pojištění, u mořského rybolovu se neobejdete bez vylepšeného pojištění zahrnujícím připojištění rizikových sportů i pojištění odpovědnosti. Velkou roli hraje také lokalita. Evropa bude dost levnější než Amerika a exotické oblasti.

Porovnání cestovního pojištění