Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění do zahraničí

Cestovat do zahraničí bez cestovního pojištění je pouze pro bohaté. Ono zaplatit za ošetření pár desítek až set tisíc korun se nechce každému. Snazší a levnější je sjednat si cestovní pojištění do zahraničí za pár desítek korun a mít jistotu, že o vás bude vždy dobře postaráno.

Cestovní pojištění je jedním z mála opravdu užitečných pojištění jako například povinné ručení. V případě pojistné události pojišťovna zaplatí veškeré náklady až do výše sjednaného pojistného limitu. Hlavní výhodou cestovního pojištění je volitelná doba pojištění od jednoho dne až po celoroční variantu, cestujete-li hodně často.

Cestovní pojištění versus karta zdravotní pojištění

Spousta cestovatelů si cestovní pojištění nesjednává úmyslně s tím, že mají zákonný nárok na zdravotní péči. To je samozřejmě pravda. Karta zdravotního pojištění dává obyvatelům Evropské unie právo na stejnou zdravotní péči jako občanovi vybrané země. Jenomže zdravotní péče je v každé zemi úplně jiná. A platí to jenom v zemích EU.

Česká republika má velmi dobré a levné zdravotnictví. V zahraničí je kvalitní lékařská péče drahá. Platí se vysoké spoluúčasti, léky jsou drahé, řada zákroků se dokonce platí v plné výši. Platit tedy bude muset to samé co oni. S komerčním cestovním pojištěním máte klid a vše za vás uhradí pojišťovna. 

Cestovní pojištění – pojistný limit

Možná si řeknete, že pojistný limit ve výši milionu a více je zbytečný luxus. Není tomu tak. Zlomenina či zákrok u zubaře může vyjít na pár desítek tisíc korun. Dojde-li ale k vážnějšímu zranění vyžadujícím převoz vrtulníkem, zásah horské služby, dlouhou hospitalizaci, řadu operací a drahé léky, může se léčba vyšplhat i na několik milionů korun.

U léčebných výloh je doporučován limit alespoň 1,5 milionu korun na osobu. U rodinného pojištění vybírejte variantu, která nemá společný limit pro všechny pojištěné osoby, ale jeden limit zvlášť pro každého pojištěného. Společný limit znamená, že částka 2 000 000 korun je rozdělena mezi členy rodiny. Má-li rodina 4 členy, na každého vychází pouze 500 000 korun.

Cestovní pojištění – rozsah

Vedle pojistného limitu je velmi důležitý odpovídající rozsah cestovního pojištění. Ten by měl odpovídat náplni cesty. Základní varianty zahrnují zpravidla pouze běžné aktivity v běžném turistickém prostředí. Plánujete-li adrenalinové sporty či pohyb ve vyšších výškách, je třeba sjednat si odpovídající připojištění. Cestujete-li do hor, zjistěte si, že zvolené pojištění zahrnuje také zásah horské služby či převoz vrtulníkem.

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění bylo jedním z prvních, které si šlo uzavřít online. Není nic jednoduššího. Na internetu si pojištění nejprve porovnáte, a poté si vyberete takové, které odpovídá vašim potřebám. Vybrané cestovní pojištění zaplatíte online a platné může být okamžitě. Pozor si ale dávejte na datum uzavření. Uzavřené by mělo být ještě na území ČR, abyste se vyhnuli oddálení platnosti. Pojišťovny se tak chrání před pojistnými podvody, aby si lidé nesjednávali pojištění až po vzniku pojistné události.