Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění 2018 na zimu

Stejně jako v létě spousty Čechů vyráží užít si zimní radovánky do hor. Ať už se nacházíme v rakouských, italských, francouzských či švýcarských alpách, všude narazíme na česky mluvící občany. Mnozí sjíždí sjezdovky na lyžích a snowboardech, jiní dávají přednost běžkování ve volné přírodě. Stále více Čechů přichází na chuť vysokohorské zimní turistice. Žádný z těchto sportů není bez rizika, a i když vám přejeme bezstarostné prožití zimní dovolené, zároveň vám doporučujeme sjednat si kvalitní cestovní pojištění.

Zimní sporty jsou krásné a nebezpečné zároveň. Sjezdovky i turistické trasy jsou plné zkušených a zdatných lidí, ale také začátečníků. Je důležité být připravený na všechny možné situace, které vás ve vysokých a zasněžených horách mohou potkat od nepřízně počasí, přes nemoc až po vážný úraz. Sebekvalitnější cestovní pojištění nedokáže zabránit pádu či srážce dvou lyžařů, dokáže však pomoci s následnou záchranou, péčí a léčbou. Vše přitom zaplatí pojišťovna, nikoliv vy.

Nejčastější úrazy na horách

To si taky křížem krážem projíždíte sjezdovku a náhle ležíte na zemi a je vám jasné, že je něco špatně. Pády a srážky s lyžaři a snowboardisty patří k nejčastějším příčinám úrazů na horách. Méně či více vážné zlomeniny, poranění kolen, ramen či prstů a bohužel i zranění hlavy řeší pojišťovny doslova po stovkách. Při vjezdu na sjezdovku respektujte obtížnosti s ohledem na své schopnosti. 

Zejména u vysokohorských turistů nejsou neobvyklé omrzliny. Určitě i vy znáte odvážného horolezce, který přišel prsty na nohou. Při zimním sportování se nepouštějte do náročnějších akcí, odpočívejte a přes si tu a tam zaskočte ohřát do vyhřáté hospůdky. Mezi další časté příčiny úrazů patří pády při nastupování nebo vystupování z vleků a taky nekvalitní a nedostatečná výbava nebo špatně seřízené vybavení. Kromě cestovního pojištění neberte na lehkou váhu ani ochranné pomůcky jako helma!

Jak si vybrat cestovní pojištění v zimě?

Zkuste pro jednou udělat více, než jen odkliknout jakékoliv cestovní pojištění online, abyste si mohli odškrtnout položku “jsem pojištěný”. Není pojištění jako pojištění a u cestovního pojištění to platí dvojnásob. U cestovního pojištění jsou důležité dvě věci – dostatečně vysoké limity pojistného plnění a rozsah pojištění. Vždy se ujistěte, že vybrané pojištění zahrnuje všechny vámi plánované aktivity.