Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění pro těhotné

Těhotné ženy by měly přemýšlet před každou cestou do zahraničí. Pojišťovny je bez problémy pojistní pouze do určitého týdne těhotenství a ženy v pokročilém měsíci těhotenství nemusí pojistit vůbec. Pokud tak nakonec učiní, odmítnou hradit úkony související právě s těhotenstvím.

Těhotenství není nemoc, a proto za cestovní pojištění v době těhotenstvím neplatí ženy žádné přirážky. To bohužel neznamená, že je vše v naprostém pořádku. Pojišťovny obvykle těhotné ženy bez problémů pojistí pouze do 26. týdne těhotenství. Po tomto období přestávají hradit výkony související s těhotenstvím a ženy v pokročilém těhotenství odmítají pojistit vůbec. Cestování v jejich případě vnímají jako vysoce rizikové. 

Cestovní pojištění pro těhotné a výluky 

Každá pojišťovna má nastaveny podmínky jinak a je důležité ověřit si je před každou cestou. Cestovní pojištění pro těhotné se nejčastěji nevztahuje na následující případy: 

  • Těhotná žena je v pracovní neschopnosti z důvodu rizikového těhotenství. 
  • Došlo k překročení stanoveného týdne těhotenství. 
  • Je nutné laboratorní či ultrazvukové vyšetření ke zjištění těhotenství, porodu či přerušení těhotenství. 
  • Těhotná žena vynaložila náklady na hormonální léčbu či antikoncepci. 

Před cestou nejprve k lékaři Žena se může během těhotenství cítit zdravě a cestování jí nemusí činit potíže. Přesto by před každou delší cestou měla navštívit svého ošetřujícího lékaře a to zejména v pokročilém stádiu. Některé pojišťovny mohou k úspěšnému sjednání cestovního pojištění pro těhotné požadovat potvrzení od lékaře.

Porovnání cestovního pojištění