Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění do Alp

Alpy jsou tradičně pro Čechy nejoblíbenější zahraniční zimní destinací. Každoročně se do nich vydá tisíce milovníků zimních sportů. Pobyt v horách ovšem není bez rizika, proto je důležité se před cestou dobře připravit. Základem je kvalitní cestovní pojištění.

Kdo pravidelně jezdí lyžovat, ví, že zimní střediska a konkrétně ty zahraniční nabízí nepřeberné množství aktivit. Od těch více klasických jako je běžkování, lyžování nebo snowboarding, až po ty více extrémní nebo netradiční zimní sporty jako speed riding, snow kiting nebo například závody psích spřežení.

Především pokud jste fanoušek adrenalinových sportů, doporučujeme tomu přizpůsobit i vaše cestovní pojištění. Různá připojištění sice mohou pojištění lehce prodražit, ale pár desítek korun navíc je doslova nic v porovnání úhrady nákladů na léčbu v zahraničních horských střediscích. Zvláště pokud je platíte z vlastní kapsy.

Jaké cestovní pojištění vybrat do Alp?

Drtivá většina pojišťoven již nabízí přednastavené cestovní pojištění na hory. Sjednáním takového pojištění získáte základní pojistnou ochranu na běžné zimní aktivity. Zvolíte si pouze výši pojistného limitu. Připojištění pro extrémní sporty pak většinou hradíte zvlášť.

V neposlední řadě se zaměřte také na cenu cestovního pojištění. Rozhodně totiž neplatí, že čím dražší tím lepší. Cenu můžete srazit jednak výběrem nejlevnějšího cestovního pojištění nebo tak, že na jednu smlouvu pojistíte nejenom sebe, ale i vaše spolucestující.

Porovnání cestovního pojištění