Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Jednodenní cestovní pojištění

Jedete do zahraničí tak říkajíc na otočku a přemýšlíte, zda sjednat cestovní pojištění? Rozhodně ano! Přestože krátký čas strávený v zahraničí výrazně snižuje možnost nehody, mimo jiné se snižuje také cena. Jednodenní cestovní pojištění vás vyjde doslova na pár korun.

Možná jste již podobnou situaci někdy zažili. Zítra jedete na jeden den do Německa, ale ani vás nenapadlo, že byste mohli potřebovat cestovní pojištění . Není to přece dovolená. Jde to vůbec? Samozřejmě, že jde. Nepotřebujete k tomu ani speciální pojistku. Drtivá většina pojišťoven má v samotném popisu produktu minimální dobu trvání pojistné smlouvy, která činí jeden den.

Můžete tak získat zcela standardní cestovní pojištění se všemi výhodami, jako byste jeli na klasickou dovolenou. Lze se bez problémů připojistit na rizikové sporty, popřípadě si objednat jiná připojištění .

Rozdíl naleznete pouze v ceně. Respektive cena pojištění na jeden bude jiná u desetidenní dovolená než u jednodenního cestovního pojištění. V tomto případě, zaplatíte v poměru trochu více, cena totiž kromě samotného cestovního pojištění musí zahrnovat náklady na vyřízení pojištění a uzavření smlouvy. I tak se ovšem u většiny pojišťoven vvejdete mezi 20 Kč a 50 Kč.

Jak si objednat jednodenní cestovní pojištění

Cestovní pojištění na jeden den sjednáte úplně stejně jako jakékoliv jiné cestovní pojištění. Můžete navštívit pobočku nebo můžete snadno objednat jednodenní cestovní pojištění online . V tomto případě, bude zřejmě nejlepší řešení zažádat si o pojištění po internetu. Je totiž dost možné, že samotná cesta na pobočku vás bude stát více než samotné pojištění.

Kromě toho, že uspoříte za cestu, můžete získat 5 % až 15 % slevu za vyřízení pojištění online. Tuto nabídku ovšem nenajdete u všech pojišťoven, ale vzhledem k nízké ceně ten nejdůležitější faktor. Největší výhoda online žádosti je, že ji můžete podat i den před nebo dokonce v den odjezdu. Pojištění normálně zaplatíte převodem, na email vám dojdou všechny potřebné dokumenty a vy můžete s čistým svědomím za hranice. Třeba i na jeden den.

Porovnání cestovního pojištění