Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění na rok

Jezdíte-li do zahraničí vícekrát do roka, vyplatí se popřemýšlet o dlouhodobém cestovním pojištění například na celý rok. Zajistíte si tak kvalitní cestovní pojištění na celý rok a nemusíte se jím zabývat po každé, když se rozhodnete vyrazit za hranice byť na jediný den.

Cestovní pojištění na rok se vyplatí z mnoha důvodů. Využijí je zejména cestovatelé, kteří do zahraničí jezdí téměř každý měsíc. Už dávno to není nemožné, ani neobvyklé. Lidé necestují do zahraničí pouze na letní dovolenou, ale také v zimě na lyže, a čím dál častěji vyráží do okolních zemí třeba jen na prodloužené víkendy.

Cestovní pojištění pro náruživé cestovatele

Pojišťovny jdou s dobou a cestovatelům nabízí stále lepší produkty. Jedním z nich je celoroční cestovní pojištění. Jeho hlavní výhody jsou dvě. První je úspora času. Cestovní pojištění si sjednáte pouze jednou, a poté už si užíváte pouze cestovatelských radostí. Druhou je finanční úspora. Cestovní pojištění vás vyjde výrazně levněji než krátkodobé varianty. 

Cestovní pojištění na rok – správné nastavení

Při výběru pojištění se velmi často řídíme pouze cenou. Je to logické, ale ne vždy je to správné. Ideální je hledat dobrý poměr ceny a výkonu. U cestovního pojištění sledujte tyto parametry: 

  • rozsah pojištění – na co vše se cestovní pojištění vztahuje, co kryje
  • výše pojistných limitů – do jaké částky pojišťovna uhradí škodu (čím větší limit, tím lépe)
  • výše spoluúčasti – do jaké částky se na škodě podílí pojištěný (čím méně, tím lépe)
  • výluky – na co se pojištění nevztahuje (např. rizikové sporty – je nutné sjednat si připojištění)
  • rozšíření pojistné ochrany – nabídka připojištění a za kolik
  • další podmínky smlouvy

Pozor na délku pobytu

Při sjednávání cestovního pojištění na celý rok je důležité vědět, co znamená limit pro maximální délku jednoho zahraničního pobytu. Pokud vyrazíte do zahraničí strávit rok v kuse, musíte si sjednat odpovídající pojištění. V tomto případě můžete vyrazit do zahraničí, kolikrát za rok chcete, ale délka jednoho pobytu nesmí být delší než určuje pojistná smlouva. Limit pro maximální délku jednoho pobytu se většinou pohybuje od 45 do 90 dní.