Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění auta do zahraničí

Češi rádi cestují vlastním autem. Umožňuje jim to svobodný pohyb i možnost měnit plány či se neomezovat v množství zavazadlech. Aby dovolená autem proběhla bez problémů, mějte auto nejen v perfektním technickém stavu, ale i pojištěné proti možným rizikům.

Povinné ručení je automatické. Je dané zákonem a to nejen u nás, ale i v cizině. Bez povinného ručení nesmíte vyrazit do vedlejší vesnice, natož za hranice. Jinak je to v případě havarijního pojištění. To má sjednané zhruba třetina vlastníků motorových vozidel v ČR. Těm ostatním radíme sjednat si krátkodobé havarijní pojištění nebo si lze rozšířit cestovní pojištění o připojištění auta na cesty.

Cestovní pojištění i pro vaše auto

Nevýhodu krátkodobého havarijního pojištění je minimální doba pojištění, která bývá několik týdnů. Proto se vyplatí pojistit si auto v rámci cestovního pojištění. Tuto možnost však zatím nabízí pouze pár pojišťoven. Rozšířené cestovní pojištění na auto se většinou vztahuje na asistenční služby, opravu na místě či odtah do servisu apod.

Cestovní pojištění AXA – Dovolená s autem

Například pojišťovna AXA, specialista na cestovní pojištění, nabízí produkt Dovolená s autem kombinující klasické cestovní pojištění s havarijním pojištěním. Balíček zahrnuje vedle léčebných výloh, odpovědnosti za škodu, také pojištění zavazadel, odtah vozidla s limitem do výše 25 000 korun, opravu vozidla a náhradní dopravu v případě havárie nči náklady na přechodné ubytování. 

Užitečné jsou také asistenční služby, které vám na cestách zajistí rychlou pomoc, ztratíte-li klíče, postihne vás defekt pneumatiky nebo vám dojdou pohonné hmoty, když se to zrovna nehodí.

Cestovní pojištění Union na dovolenou

Podobné připojištění k cestovním pojištění nabízí Union pojišťovna. Připojištění stojí cca 50 korun na jeden den a získáte následující služby: oprava auta na místě, odtah vozidla do značkového servisu bez limitu, náhradní vozidlo až na 10 dní, náhradní dopravu do cíle nebo domů, náhradní ubytování až na 3 noci a pomoc při defektu, vybité autobaterii, ztrátě klíčů či nedostatku pohonných hmot.