Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění na lyže

Kdo jezdí pravidelně na lyže a již musel řešit úraz nebo nehodu, ví, že cestovní pojištění je prostě základ, bez kterého si s klidným svědomím nelze stoupnout na svah. Především v zahraničí jsou totiž náklady na léčbu nebo ošetření tak vysoké, že hravě překonají cenu dovolené.

Obecně vzato je cestovní pojištění jeden z nejlevnějších pojistných produktů. Jeho cena na týdenní dovolenou se může pohybovat od pár desítek korun až po několik stovek. Záleží ovšem pouze na vašich preferencích, zda zvolíte základní levné nebo rozšířenější dražší pojištění. Většinou se cena přímo odráží na pojistných limitech pojištění, ale není tomu tak vždy.

Na ceně cestovního pojištění se také podílí rozsah pojistných oblastí. Zatímco některé pojišťovny nabízí pouze pojištění léčebných výhod, úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti. Jiné pojišťovny nabízí i pojištění storno zájezdu, pojištění pro výjezd horské služby nebo pojištění majetku. Zvláště poslední dvě připojištění se vám mohou na dovolené v horách hodit. 

Pojištění by mělo odpovídat aktivitám

Rozsah pojištění byste také měli zvážit s ohledem na vaši osobnost. Pokud jste dobrodružnější povahy a rádi zkoušíte adrenalinové sporty, doporučujeme si také připlatit za pojištění pro provozování rizikových sportů a aktivit. Toto pojištění totiž často není v základním balíčku cestovního pojištění na lyže a je nutné si o něj zažádat.

Porovnání cestovního pojištění