Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění na jeden den

Většina lidí nemá problém sjednat si cestovní pojištění na prodloužený víkend či delší dovolenou. Pokud však do ciziny vyráží na “otočku” na jeden den, cestovní pojištění velmi často opomíjí. Nejčastěji se jedná o kratší jednodenní výlety nebo cesty za nákupy či do velkých zábavních středisek.

Důvodem, proč si cestující neuzavírají cestovní pojištění na jeden, nejsou finance. Pojištění na jeden den stojí doslova pár korun. Většina lidí to prostě nepovažuje za důležité a argumentuje slovy, že pro tyto případy myslí na cestovní pojištění, které mají jako součást služeb u platebních karet, nebo že během jednoho dne se přece nemůže nic zlého přihodit.

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech

Jenomže i během jednoho jediného dne se může stát nejen hodně dobrého, ale bohužel i špatného. K dopravní nehodě v zahraničí může dojít během pár sekund. Ublížit přitom můžete sobě, ale také jiným osobám ať už na jejich zdraví nebo majetku. Bez odpovídajícího cestovního pojištění však budete platit v obou případech. 

Poškodit můžete také cizí majetek, stačí neúmyslně shodit drahé zboží v obchodě. Nepočítejte s tím, že vás obchodník nechá odejít bez zaplacení vzniklé škody. Hodně neplechy dokáže nadělat malé dítě, za které nesete jako dospělý rodič zodpovědnost. Je třeba si upřímně přiznat, co vše se během takového jednoho dne za nákupy může přihodit. Málo toho rozhodně není.

Cestovní pojištění chrání před finančními následky škod

Je třeba si také uvědomit, že cestovní pojištění nedokáže zabránit vzniku škody. Dokáže vás však zbavit finanční zodpovědnosti, protože vzniklou škodu uhradí pojišťovna. Je ale nutné mít cestovní pojištění nastaveno tak, aby krylo nejrůznější škody. Základem každého cestovního pojištění jsou léčebné náklady související s léčbou úrazu či nemoci v zahraničí. 

Vhodné je mít u cestovního sjednané úrazové pojištění pro případ úrazu s trvalými následky a pojištění smrti. Součástí dobrého cestovního pojištění je rovněž pojištění odpovědnosti za škody a pojištění zavazadel a sportovního vybavení, pokud patříte mezi náruživé sportovce cestující často s drahou výbavou (např. kolo, lyže, snowboard, surf apod.).

Porovnání cestovního pojištění