Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění na běžky

Běžkování je obecně považováno za jeden z nejbezpečnějších zimních sportů. I přesto však doporučujeme sjednat si cestovní pojištění, než vyrazíte na běžky. Dá se vyřídit online a stojí jen pár korun.

Každoročně vyráží na hory tisíce Čechů. Většina z nich přitom vyráží nejraději do zahraničí, kde jsou podmínky pro lyžování nebo běžkování výrazně lepší. Nejčastěji se za sněhem jezdí do Alp, konkrétně do Rakouska nebo Itálie.

Riziko úrazu je na běžkách podstatně nižší, než je tomu u sjezdového lyžování. Vystačíte si tak pouze se základním zimním cestovním pojištěním. Tedy v případě, že hodláte jezdit po vyznačených stezkách. Pokud jste dobrodružné povahy a chystáte se do neoznačeného terénu, bude vhodné to zohlednit při výběru připojištění a objednat si také pojištění rizikových sportů.

Co by mělo cestovní pojištění obsahovat

Ať již jedete do hor na běžky, na lyže nebo jezdit na snowboardu, balíček zimního cestovního pojištění by měl standardně minimálně obsahovat:

  • Pojištění léčebných výloh 
  • Úrazové pojištění
  • Pojištění odpovědnosti

Vzhledem k ceně lyžařského vybavení, také zvažte vyřízení pojištění zavazadel. Popřípadě pokud se jedná o dražší zájezd, tak také pojištění storno zájezdu. Některé pojišťovny obě pojištění nabízí přímo v základním balíčku, u jiných je třeba si za ně připlatit.