Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Jak vybrat cestovní pojištění

Cestovní pojištění je jeden z nejrozšířenějších pojistných produktů na finančním trhu. Není tak problém toto pojištění najít v mnoha variantách, a proto vybrat správné cestovní pojištění tak může být oříšek. My vám ale poradíme jak na to.

Platit za cokoliv více, pokud za stejnou věc můžete zaplatit méně, je holý nerozum, ale v případě cestovního pojištění by měly být peníze až na druhém místě. V první řadě, je totiž důležité vybrat takové pojištění, které je kvalitní a hlavně pokryje celou vaši cestu, ve všech státech a především všechny činnosti nebo sporty, které hodláte na dovolené provozovat.

Jsou to právě poslední zmiňované sporty, na které byste měli při výběru cestovního pojištění dát obzvlášť pozor. Nezáleží přitom, jestli jedete za sněhem nebo za sluncem. Každý pojišťovna má totiž řadu vymezených sportů, které má označeny jako nepojistitelné nebo jako rizikové sporty. Tento výčet totiž může být u každé pojišťovny jiný.

Dbejte také na to, abyste měli k dispozici asistenční služby češtině 24 hodin denně . Pokud se něco stane, právě tyto služby totiž budou neocenitelným pomocníkem.

Ohlídejte si také místo a čas

Budete cestovat jen po Evropě nebo po světě? Při výběru cestovního pojištění se zaměřte také na místní platnost. Některé pojišťovny totiž sice mohou pojištění po celé Evropě, ale ve skutečnosti se bude jednat pouze o členské státy Evropské unie, což je docela velký rozdíl.

Pokud se týče času, mějte na paměti, že pojištění by rozhodně mělo být sjednané na celou dobu vašeho pobytu v zahraničí, včetně cestování. Pokud se náhodou rozhodnete dovolenou prodloužit, nezapomeňte si prodloužit také cestovní pojištění.