Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění na léto

Každé letní prázdniny vyráží statisíce Čechů do teplých krajin užít si tropických teplot a moře. Pokud i vy vyrážíte za sluníčkem, nezapomeňte se pojistit. Cestovní pojištění jednoduše sjednáte online a ještě ušetříte.

Cena cestovního pojištění není nijak závratná. Vyjde na pár stovek korun a může ušetřit až několik desítek tisíc korun. Jeho sjednání je tak před cestou do zahraničí více než rozumné. Cenu pojištění jde navíc ještě srazit. Klasickým případem jsou slevy pro více lidí , např. pojištění pro rodinu. Některé společnosti nabízí také slevu při online objednání.

Jaké pojištění zvolit?

Cestovní pojištění by nejlépe mělo zahrnout všechny aktivity, které budete na letní dovolené provozovat. Pokud jedete například na typickou dovolenou k moři. Vystačíte si klasickým pojištěním. Většina pojišťoven má pro vás přímo připravené balíčky, které snadno objednáte online. Nemusíte ani chodit na pobočku. Obyčejné cestovní pojištění na léto může zahrnovat:

  • Pojištění cestovních dokladů
  • Úrazové připojištění
  • Pojištění odpovědnosti za škodu
  • Pojištění storno zájezdu
  • Pojištění zavazadel

Pokud jste ovšem dobrodružnější povahy a hodláte se věnovat netradičním nebo extrémním sportům jako windsurfing, nezapomeňte, že k cestovnímu pojištění je potřeba sjednat také připojištěn pro rizikové sporty.

Zpožděné letadlo?

Pokud vám dovolenou pokazí komplikace na letišti, prověřte si nárok na odškodnění.