Potřebujete poradit?

Poslat zprávu

Máte dotaz či připomínku? Napište nám.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • Odpovíme vám ještě dnes, nejpozději však následující pracovní den.

Cestovní pojištění na hory: Riziko uzavření sjezdovek

Představte si, že celé rodině zajistíte a zaplatíte pobyt na horách v zahraničí s představou krásně prožité dovolené plné společných zimních radovánek. Jenomže zrovna vy budete mít takovou smůlu, že kvůli povětrnostním podmínkám uzavřou sjezdovky a vaše dovolená se odehraje na hotelu.

K uzavření sjezdovek nedochází často, ale děje se tak. Důvodem jsou velice špatné povětrnostní podmínky až kalamitní stav v podobě laviny. Nemusí ale jít pouze o laviny, vichřice, sněhové vánice, nebezpečné námrazy, ale také prostý nedostatek sněhu. A když není na čem lyžovat, ani nejsou podmínky pro umělé zasněžování, tak prostě nelze sjezdovky uzavřít. 

Pojištění proti nevyužití dovolené

Některé pojišťovny pro tyto případy nabízí připojištění proti nevyužité dovolené z různých důvodů. Samozřejmě musí jít o vážné důvody, nikoliv špatnou náladu nebo obyčejné nachlazení. Aby pojišťovna pojistné plnění vyplatila, musí být splněný stanovené podmínky v pojistné smlouvě. Zpravidla se jedná o délku doby uzavření sjezdovek, které by mělo být delší než 24 hodin.

Pojištění proti nevyužité dovolené tak lze využít právě na uzavřené sjezdovky na zimní dovolené, ale také jiné přírodní katastrofy, neplánovanou hospitalizaci, vážné poškození bytu, kvůli kterému nemůžete vyrazit na dlouho očekávanou dovolenou.